Universal Robots

Merkezi Danimarka’da olan hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfeden UNIVERSAL ROBOTS, 2005 yılında kuruldu. İş birliğine dayalı yani kolaboratif robot ya da kısaca cobot’ların farklı erişim, ağırlık ve taşıma kapasitesiyle CB serisinde UR3, UR5 ve UR10 olmak üzere üç ve e-Serieste UR3e, UR5e, UR10e ve UR16e dört temel çeşidi bulunuyor.

UNIVERSAL  ROBOTS’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunuyor ve Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Tayvan’daki bölgesel ofislerine Türkiye’yi de ekleyerek dünya çapında yaklaşık +400 partnerlik güçlü dağıtım ağıyla faaliyet gösteriyor.

UNIVERSAL ROBOTS kolaboratif robotları metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. her ölçekten her sektörde kullanılabiliyor. 188’den fazla patent ve yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ konseptiyle esnek üretim fırsatı sunan kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen UNIVERSAL ROBOTS, aynı zamanda UNIVERSAL ROBOTS Akademi ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek ve kurulumu hakkında detaylı bilgi isteyenler için 87 dakikalık ücretsiz online eğitim platformu sunmaktadır.

Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlı olarak) kullanıcılara çok sayıda avantaj sağlayan UNIVERSAL ROBOTS, uygun maliyet, düşük enerjiyle çalışma, dar alanda kullanılabilme, kısa sürede yatırım geri dönüşü gibi özellikleriyle işletme maliyetlerini azaltıyor ve üretimde kalite standardı sağlayarak verimliliği artırıyor.

50’den fazla ödül sahibi UNIVERSAL ROBOTS, robot teknolojisinin Nobel’i sayılan Engelberger Ödülü’nün de sahibi.

2019 SUS. Tüm hakkı saklıdır.