Schunk

SCHUNK GmbH & Co. KG, bir Alman aile firması ve global pazarda büyük bir oyuncudur. Firma, 1945’te Friedrich Schunk tarafından mekanik atölyesinde kurularak, Heinz-Dieter Schunk’un liderliğinde iş bağlama teknolojisi ve tutucu sistemler konusunda dünyada bir pazar lideri haline gelmiştir. Şu anda firma, üçüncü nesilden Henrik A. Schunk ve Kristina I. Schunk kardeşler tarafından yönetilmektedir.

SCHUNK, 8 tesiste 2500’den fazla çalışanı, dünya üzerinde kendine direkt olarak bağlı 30 merkezi ve 50’den fazla ülkede dağıtım ortaklarıyla pazardaki güçlü varlığını devam ettirmektedir. 2016 yılında yaklaşık olarak 365 milyon euroluk bir ciroya ulaşmıştır.

SCHUNK, 11,000 standart içeriği ile dünyanın en geniş iş bağlama teknolojisi ve tutucu sistemleri çeşitliliğine sahiptir. Aynı zamanda, 2,500 SCHUNK tutucusu ile standart tutucularda en geniş ürün çeşitliliğini sunmakta, tutucu sistemleri tam programı 4,000’den fazla bileşenden oluşmaktadır.

SCHUNK müşteri tabanı; makine mühendisliği, robotik, otomasyon ve montaj taşıma, tüm ünlü otomotiv markaları ve onların tedarikçilerini kapsamaktadır. 2012 yılından bu yana aile firmasının marka yüzü olan efsanevi kaleci Jens Lehmann, SCHUNK takımında hassas yakalama, güçlü ve güvenli tutmayı temsil etmektedir.

2019 SUS. Tüm hakkı saklıdır.